Projekt N. 01 – “Sprav si náladovú nástenku”

Minulý týždeň sme si, čo to povedali o TVORIVOM REŠERŠI a dnes si predstavíme projekt – Náladová nástenka. Jej úlohou je pomôcť pretriediť myšlienky získané z tvorivého rešerša. Preberieš si zozbieranú inšpiráciu, nápady, emócie a prebudenú kreativitu nasmeruješ k ucelenému modelu, či kolekcií.

Pri výrobe nástenky si nezabudni uvedomiť, že návrhy sa budú vyvíjať a spolu s nimi aj tvoja náladová nástenka. Myšlienky potrebujú priestor, aby sa mohli rozrásť a tvoj model spolu s nimi. Cieľom náladovej nástenky je zachytiť atmosféru módneho projektu. Tvorivá rešerš ti pomohla zozbierať množstvo potrebných informácií, obrázkov, a náladová nástenka ťa povedie k ďalším rozhodnutia v kreatívnom procese tvorby módneho projektu.

Kurzy módy Know how

Náladová nástenka ťa pomôže zodpovedať otázky:

  • čo z výberu stojí za ďalšie úpravy;
  • čo zdôrazniť;
  • pre akú sezónu/udalosť je model určený;
  • v akých farebných tónoch bude výsledný módny projekt?

A teraz sľúbený projekt.

Vyber si námet a ročné obdobie. Zozbieraj a usporiadaj obrazový (fotky, skice, výstrižky…), textový materiál (citáty z kníh, citáty osobností…). Najprv na náladovú nástenku (ktorej podklad tvorí kartón, výkres aspoň A3 ale pokojne väčší) nalep najpôsobivejšie obrázky, doplň ich vybranými vzorkami farieb, vzorov, materiálov. Pridávaj ďalšie obrázky, výstrižky. Hotová náladová nástenka by mala vystihovať podstatu návrhárskeho projektu. Čo je cieľom? A prečo si náladovú nástenku vôbec robiť pri projektoch? Náladová nástenka ti pomôže zhodnotiť nazbieraný materiál, pomôže ti dodržať určenú sezónu/udalosť pre ktorú model navrhuješ, prepája inšpiráciu s aktuálnymi módnymi trendami, pomáha doladiť farebnú paletu, výber vzorov, detailov a materiálov.

Či tvoja náladová nástenka spĺňa kritéria kvalitne spracovanej nástenky sa dozvieš po odpovedaní na nasledovné otázky:

  • Vytvorila si účinné vodítko, ktoré ti uľahčí skicovanie hrubých skíc?
  • Dodržala si sezónnosť?
  • Máš stanovenú konečnú farebnú paletu?
  • Podarilo sa ti vystihnúť zvolenú tému?

Ak odpovedáš “áno” tak sa môžeš pustiť do ďalšej práce. Ak nie, objav chyby. Na chybách sa dá veľa naučiť. Každopádne, aby si mala v pojmoch, terminológií, materiáloch jasno odporúčame ti absolvovať Kurz Know how. Náš pravidelný kurz venovaný teórií .

S navrhovaním ti už radi pomôžeme u nás na kurzoch, kde sa na Kurzoch módnej kresby dozvieš o proporciách tela, technickej kresbe, a omnoho viac. Aby si mohla pokročiť na ďalší level, ktorým je tvorba strihov a tomu venovaný Kurz základy strihov, ktorý ťa týmto kreatívnym procesom prevedie. Nadviazať môžeš Kurzom modelácia strihov, kde sa začína skutočná mágia. A samozrejme šitie. To načo sa tešíš od začiatku asi najviac. Aktuálnu ponuku kurzov nájdeš v našom Rozvrhu a na FB stránke: Kurzy módy. 

Čoskoro na kurzoch,

Kurzy módy

kurzymody@gmail.com