ZÁKLADY STRIHOV

Upravovať strihy podľa vlastných predstáv?

ZÁKLADY STRIHOV


Kurz určený pre: Začiatočník
Počet osôb na kurz: max 3
Počet hodín: 6
Termín: Podľa rozvrhu/individuálna dohoda

Cena: 150,– Eur  

Kurz základy strihov je určený záujemcom, ktorí by sa radi naučili vytvárať základné strihy ale aj tým, ktorí chcú pracovať kreatívne a strihy si upravovať podľa vlastných predstáv. Na jednotlivých hodinách si prejdeme úplnými začiatkami ako správne vziať miery, cez kopírovanie a vykreslenie strihu a jeho drobné úpravy. Taktiež si ukážeme ako si upraviť základný strih na vlastné miery (sukňa, top, šaty) a aké zázraky sa s ním dajú vytvoriť. Osvojíš si preberanie strihov, modeláciu a nahliadneš do nekonečných možností strihových variácií.

Po absolvovaní základov strihov môžeš prejsť plynulo na šitie modelu alebo sa ďalej zdokonaliť na kurze Modelácia strihov (určené pre mierne pokročilých).

K dispozícii budeš mať profesionálne krajčírske figuríny rôznych veľkostí, strihové papiere, pravítka, ceruzky aj šablóny na preberanie strihov, pomôcka ako správne zväčšovať či naopak zmenšovať strihy..

KURZ STRIHOV PREBIEHA AJ VO FORME krátkych trojhodinových kurzov, SLEDUJTE NÁS NA www.facebook.com/kurzymody  /rôzne termíny, rôzne ceny/

Pre odvážnejšie sme si pripravili výučbu strihov v podobe rysovania strihov podľa vlastných mier, pod názvom “Rysovačka strihov”, kde sa počas víkendu naučíte rysovať strihy na základe vlastných mier a ich následné úpravy a zároveň spolu ušijeme skúšobný látkový model šiat na mieru. Viac info v sekcii “Sezónne kurzy” alebo na kurzymody@gmail.com