KNOW-HOW

Na kurze obdržíš špeciálne vytvorené poznámky a vzorník látok z kurzu

KNOW-HOW


Kurz určený pre: Začiatočník
Počet hodín: 2,5 hod.,
Termín: Podľa
rozvrhu/ individuálna dohoda

Cena: 65 € 

Na kurze obdržíš špeciálne vytvorené poznámky a vytvoríš si vzorník látok z kurzu 🙂

Ak túžiš po sebarealizácii v oblasti módneho dizajnu, vytváraní vlastných jedinečných odevných kúskov, ale s orientáciou v textilných materiáloch, strihmi a šitím nemáš zatiaľ bohaté skúsenosti, tento úvodný „rýchlokurz“ je určený práve pre teba.

Intenzívny kratučký TEORETICKÝ kurz KNOW HOW, ktorého absolvovanie ťa uvedie do problematiky odevnej tvorby a pomôže ti sebavedomejšie prekonávať náročnejšie projekty. Oboznámiš sa so základnými pojmami (rub, líc, osnova, bias..), rozmanitými textilnými materiálmi používanými v odevnej tvorbe, polohovaním strihov. Pozornosť venujeme rozboru textilných materiálov,rozlišovaniu druhov vlákien a ich vplyvu na samotný materiál, terminológii, špecifickým úskaliam použitia aj novým technológiam v oblasti textilníctva. Krátku prednášku venujeme aj potlači a ošetrovaniu látok. Predstavíme si základné galantérne pomôcky aj vychytávky, ktoré sú úžasnými pomocníkmi v odevnom dizajne. Po absolvovaní kurzu know how môžeš smelo prejsť k praktickým kurzom a workshopom, ako Kurz šitia pre úplných začiatočníkov, Kurz šitia dámskeho topu, Kurz strihov, Kurz šitia sukne,..
Kurz prebieha v milom tvorivom ateliéri pod vedením módnej dizajnérky. Kurz je vedený s dôrazom na individuálny prístup a malý počet účastníkov.