SEZÓNNE KURZY

Sezónne kurzy sú venované kúskom oblečenia, ktoré momentálne hľadáš v obchodoch ale nevieš nájsť ten správny model, ktorý by ti sadol, ktorý by vystihol tvoju osobnosť. Na týchto kurzoch sa práve týmto kúskom oblečenia venujeme. Aktuálnu ponuku nájdete v Rozvrhu 🙂

Aktuálna ponuka:

KRUHOVÁ SUKŇA

Skvelý pre začiatočníkov. Pokiaľ si si v šití ešte nie úplne istá, máš len malé skúsenosti alebo žiadne, tento kratučký kurz je určený práve tebe. Naučíš sa vytvoriť si strih, ktorý ti sadne a krok za krokom spolu ušijeme skvelý kúsok, ktorý sa ti bude skvelo kombinovať do tvojich outfitov. Po absolvovaní tohto úvodného minikurzu môžeš smelo pokračovať v kurze šitia alebo šití náročnejších projektov akými sú skladaná sukňa, top, či šaty.

Počet hodín: 5-6h  Cena: 150Eur  Max. počet účastníkov: 2

SKLADANÁ SUKŇA

Trošku náročnejší ako šitie kruhovej sukne, ale stále zvládnuteľné pre tých, ktorí nikdy nešili alebo majú len veľmi malé skúsenosti. Na kurze spolu vytvoríme strih, a naučíš sa teda čo znamenajú jednotlivé značky, ako sa zakresľujú línie do strihu a ako sa prenáša na látku. Uvidíš ako sa značí látka a ako ju správne strihať aby sukňa stála tak ako si predstavuješ. Pochopíš ako sa skladajú záhyby a na čo vlastne slúžia. Zároveň si vyskúšaš a ozrejmíš našívanie pásca a zipsu, teda krajčírske detaily, ktoré isto rozvinieš aj v tvojich budúcich projektoch. Výsledkom bude nadčasový kúsok, ktorý sa isto stane tvojím skvelým spoločníkom na mnohých príležitostiach.

Po tomto mini kurze môžeš smelo pokračovať na riadnom kurze šitia, alebo absolvovať niektoré ďalšie minikurzy ako Kurz šitia šiat, alebo Kurz šitia topu. A možno ťa zaujme práve tajomstvo vytvárania strihov a rozhodneš sa zdokonaliť práve v tejto krásnej oblasti na Kurze základov strihov.

Počet hodín: 6- 7h  Cena: 150 Eur  Max.počet účastníkov: 2

SUKŇA DIOR

Najnáročnejší spomedzi minikurzov šitia sukní. Veľké opulentné siluety, podporené krásnym materiálom, ktorý vďaka veľkej ploche nádherne vyznie a vykúzli vám dramatický efekt v stylingu. Taká je dior skirt, alebo sukňa inšpirovaná 50.tymi rokmi, kedy boli ženy krásnymi nežnými dámami a vedeli nenapodobiteľne zvýrazniť krásu postavy. Vyskúšajte aké to je mať na sebe jedinečný kus odevu, inšpirovaný najkrajšou érou odievania a príďte si ho samé zhotoviť. Pomôžeme vám so strihom, odporúčime vhodný materiál a samozrejme spolu krok za krokom celú sukňu vyrobíme. Naučíte sa nielen ušiť prekrásny kúsok odevu, ale aj vychytávky ako šiť ako profesionál. Nech je váš výsledok perfektný. Tento kurz je určený mierne pokročilým, zvládne aj šikovný začiatočník, ale pre dosiahnutie fantastického výsledku je vhodné mať už nejaké skúsenosti v šití.

Počet hodín: 10-12  Cena: 456 Eur  Max. počet účastníkov: 1

ŠATY- ŠITIE ÚPLETU

Najnovší kurz v ponuke si okamžite získal množstvo priaznivcov a vy sa k nim môžete pridať. Na krátkom kurze si ukážeme a ušijeme šaty, ktoré budete chcieť nosiť stále. Pochopíte rozdiely v šití úpletu, naučíte sa spracovať strih a polohovať ho správne na látku a tiež získate zručnosti v šití na rôznych druhoch šijacích strojov za použitia rozmanitých strojových pätiek. Tento kurz je určený mierne pokročilým ale zvládnu pekne aj začiatočníci. Na kurze si taktiež povieme a odporúčime ako tento druh šiat správne kombinovať a akými doplnkami ich dozdobiť.

Počet hodín: 6    Cena: 140Eur   Max. počet účastníkov: 2

ŠATY – ZAVINOVACIE, KOŠEĽOVÉ

Svieži letný kurz, na ktorom si ušijete šaty podľa vašich predstáv a na mieru. Kurz je rozdelený na 3 časti, prvá sa venuje tvorbe strihu. Naučíte sa strihy upravovať aby vám sadli tip top a tiež si ukážeme ako postupovať pri rôznych typoch rukávov či sukní, aby ste aj v budúcnosti mohli strih využiť a spichnúť si ďalšie modely. Na zvyšných stretnutiach sa venujeme šitiu, osvojíte si tak rôzne krajčírske techniky a zvládnete i náročnejšie detaily. Výsledkom kurzu sú šaty, ktoré ste si navrhli, a ako pripomienka aj strihy na vašu postavu v rôznych modeláciach, aby ste si mohli kolekciu šiat neskôr rozšíriť o ďalšie modely.

Materiál treba konzultovať vopred, nie je súčasťou kurzu.

Počet hodín: 9h  Cena 200 Eur  Max počet účastníkov: 2

KABÁT

Jeden z najobľúbenejších kurzov, ktorý sa neustále teší veľkému záujmu. Príďte si vytvoriť skvelý kabát, ktorý si sami nadizajnujete a strihovo upravíte podľa svojich predstáv. Či už preferujete velikánsky golier, ktorý sa dá upravovať na rôzne variácie, alebo máte radšej elegantnejší štýl, u nás si isto vytvoríte presne taký aký ste si vždy priali. Spolu vytvoríme strih, ukážeme si ako urobiť zmeny a tým dosiahnuť váš očakávaný tvar a tiež ako strihy upravovať na konkrétnu veľkosť. Na tomto kurze načerpáte nielen množstvo inšpirácie ale predovšetkým sa veľa dozviete o technikách šitia, použitia rôznych druhov šijacích strojov a ako bonus sa naučíte správne vypracovať krajčírske detaily.

Počet hodín: 15 a viac   Cena: 400 – 800 Eur (podľa typu kabátu)   Max. počet:2

RYSOVAČKA STRIHOV

Kurz venovaný módnym nadšencom ale i zvedavcom v oblasti tvorby šiat a ich konštrukcie. Naučíme sa ako správne vziať miery a na základe osobných mier vytvárať strihy sukní, šiat, oversize vecí a tiež strihy na elastické materiály. Budeme veľa rysovať a počítať, ale odmenou vám bude vlastný strih šiat na mieru  premenený v skúšobný model z mušelínu. Naučíte sa ako zo strihmi pracovať, ako ich upravovať a prerábať na nové variácie. Intenzívny víkend venovaný strihom vás isto očarí a podnieti k ďalšej tvorivej práci. 

Počet hodín: 10h  Cena: 300 Eur  Max. počet: 3