ZÁKLADY ŠITIA

Picture 26základy-šitia11182028_813322332086848_975754047190548495_nKurz šitia je venovaný začiatočníkom, ktorí by si radi osvojili základné techniky šitia a tiež prácu na rôznych druhoch šijacích strojov bežne používaných v odevnej tvorbe. Účastníci sa oboznámia s rozmanitými druhmi stehov a ich špeciálnymi vlastnosťami.  Výsledkom kurzu je vytvorenie dvoch typov odevov – top s rukávikmi, top bez rukávov kompletne vypodšívkovaný.
Tento kurz je tiež vhodný aj pre záujemcov o štúdium na strednej alebo vysokej škole módneho zamerania.
Po absolvovaní kurzu základy šitia si pripravená na náročnejšie projekty-kurzy a workshopy zamerané na tvorbu odevov a doplnkov. Kurz prebieha pod vedením odevnej dizajnérky v kreatívnom módnom ateliéri.

K dispozícii na kurze budeš mať a k perfektnému výsledku dopomôžu, vynikajúce šijacie stroje (jednoihlovky, overlocky..) značky Brother a Siruba. Taktiež všetky pomôcky vrátane ihiel, nití, nožníc, strihového papieru a drobnej galantérie ti zapožičiame priamo na hodinách. Pokiaľ už nejaké menšie skúsenosti so šitím máš a potrebovala by si poradiť ohľadom technologických detailov, pokojne si na konzultáciu prines svoje modely.

Po absolvovaní základov šitia môžeš smelo prejsť na kurz šitia Krajčírske detaily, alebo Kurz šitia SUKŇA, Kurz šitia ŠATY.. (vždy podľa aktuálnej ponuky)

 

 

Kurz určený pre: Začiatočník
Počet osôb na kurz: max. 3
Počet hodín: 8h
Termín: Podľa rozvrhu/individuálna dohoda
Cena:
 100,– Eur