ZÁKLADY ŠITIA

Výsledkom kurzu je vytvorenie dámskeho topu s rukávikmi, zipsom, podsádkou a vypracovanými detailami.

ZÁKLADY ŠITIA


Kurz určený pre: Začiatočník
Počet osôb na kurz: max. 3
Počet hodín: 6h
Termín: Podľa rozvrhu/individuálna dohoda
Cena:
 120,– Eur 

Kurz šitia je venovaný začiatočníkom, ktorí by si radi osvojili základné techniky šitia a tiež prácu na rôznych druhoch šijacích strojov bežne používaných v odevnej tvorbe. Účastníci sa oboznámia s polohovaním strihov, značením strihov, prenášaním na látku, značením na látke, a šitím krajčírskych detailov.  Výsledkom kurzu je vytvorenie dámskeho topu s rukávikmi, zipsom, podsádkou a vypracovanými detailami.

Tento kurz je tiež vhodný aj pre záujemcov o štúdium na strednej alebo vysokej škole módneho zamerania.
Po absolvovaní kurzu základy šitia si pripravená na náročnejšie projekty-kurzy a workshopy zamerané na tvorbu odevov a doplnkov. Kurz prebieha pod vedením odevnej dizajnérky v kreatívnom módnom ateliéri.

K dispozícii na kurze budeš mať a k perfektnému výsledku dopomôžu, vynikajúce šijacie stroje (jednoihlovky, overlocky..) značky Brother a Siruba. Taktiež všetky pomôcky vrátane  látky na šitie, ihiel, nití, nožníc, strihového papieru a drobnej galantérie ti zapožičiame priamo na hodinách. Na výber viacero veľkostí dámskeho topu.

ODPORÚČANIE:  pred kurzom je vhodné absolvovať kurz Know How alebo Kurz šitia pre úplných začiatočníkov.

Po absolvovaní základov šitia môžeš smelo prejsť na kurz šitia Krajčírske detaily, alebo Kurz šitia SUKŇA, Kurz šitia ŠATY.. (vždy podľa aktuálnej ponuky)