MÓDNE NÁVRHÁRSTVO

Od nápadu až po realizáciu

MÓDNE NÁVRHÁRSTVO


Kurz určený pre: Mierne pokročilý
Počet osôb na kurz: max. 3
Počet hodín: 5 x 2,5 hod.

Cena: 600 Eur
Termín:
Podľa rozvrhu

Kurz je určený módnym nadšencom a záujemcom, ktorí by radi nahliadli do oblasti módneho návrhárstva, prípadne majú ambície stať sa odevným dizajnérom. Pod vedením kvalifikovanej módnej dizajnérky sa dozvieš aké pôvaby i úskalia obnáša tvorba módy a pôsobenie v módnom biznise. Naučíš sa základy tvorby šiat, absolvuješ celý vzrušujúci proces od nakreslenia prvej skice až po odstrihnutie poslednej nitky na tvojom vlastnoručne zhotovenom odeve. Povieme si veľa o rozmanitým materiáloch, technikách i technológiach používaných pri tvorbe šiat.

Ak patríš k osobnostiam, ktoré sa chcú v obliekaní odlíšiť, prípadne si chceš zhotoviť výnimočný model na určitú príležitosť alebo len chceš vedieť čo obnáša práca módneho dizajnéra, tento kurz je určený práve tebe.

Vrelo odporúčame absolvovať záujemcom o štúdium na strednej alebo vysokej škole módneho zamerania pre rozšírenie portfólia prác.


Kurz prebieha v príjemnom kreatívnom prostredí módneho ateliéru, s dôrazom na individuálny prístup a malý počet účastníkov. K dispozícii budeš mať základný materiál k tvorbe strihov, figuríny, a špičkové technologické vybavenie ateliéru. Materiál na tvorbu odevov si zabezpečuje každý záujemca individuálne.

Odporúčame pred kurzom absolvovať “Know-how základy”, alebo kurz “Základy šitia”, ale nie je to podmienkou pokiaľ už máš skúsenosti so šitím. Každý účastník kurzu získa certifikát o absolvovaní kurzu.

Náplň kurzu:
Úvodná prednáška o módnom návrhárstve “od nápadu až po realizáciu”. Prevedenie nápadu na papier v podobe módnej kresby a technickej kresby. Tvorba a úprava strihu podľa predlohy. Skúška na figuríne príp. na sebe. Prenesenie strihu na látku, strihanie, šitie. Výsledkom bude vlastnoručne zhotovený top alebo šaty (možná dohoda iného odevu), príp. viacero odevov (záleží od náročnosti modelov a skúseností účastníkov).