6 vecí, ktoré ti pomôžu udržať poriadok v skrini

6 vecí, ktoré ti pomôžu udržať poriadok v skrini.

Vešiaky, krabice, vrecúška, boxy, členiace boxy do šuflíkov, obaly. Jednoduchí pomocníci, vďaka ktorým vždy nájdeš to, čo potrebuješ a hlavne tvoje veci sa ti poďakujú perfektným stavom a budú ti slúžiť oveľa dlhšie.

V predošlom článku sme si povedali 7 profesionálnych tipov, ako upratať šatník. Dnes ti prezradím, aké veci ti pomôžu uchovať vo veciach poriadok nastálo.

Vešiaky

Veci na vešiakoch si zachovajú svoj tvar a ty budeš mať stále na očiach, aké kúsky vlastne v skrini máš. Všetky kabáty, bundy, vetrovky treba pozapínať a vešať na vešiaky správnej veľkosti (teda tak aby ti veľký vešiak zbytočne nedeformoval plecia na kabáte). Ťažšie veci sa vešajú na drevené, hrubšie vešiaky, blúzky a šaty na tenšie vešiaky. Nohavice vešiame na špeciálne vešiaky s klipsami.

obal_na_oblecenie

Obaly

Ochránia oblečenie pred moľami, vyblednutím, či poškodením. Veci, ktoré dlhšie nenosíš (napr. sezónne oblečenie) ukladaj do priesvitných obalov na zips. Taktiež ultraošemetné materiály ako kašmírové či hodvábne veci patria do ochranného obalu. Tieto sme našli napríklad tu na ebay.

Priesvitné boxy na topánky.

Zdroj: http://cosasdepalmichula.blogspot.sk/

Priesvitné boxy

Slúžia výborne na uskladnenie tvojich topánok. Budeš stále vidieť kde sa zrovna tvoj pár nachádza. Môžeš použiť aj obyčajné škatule. Stačí, keď na ich bok nalepíš obrázok páru, ktorý sa v nej nachádza.

organizery_spodne_pradlo

Šuflíkové priečinky

Do šuflíku si môžeš dať priečinky alebo malé kontajnery, ktoré ti pomôžu udržať poriadok v drobných veciach, napríklad šperkoch alebo bielizni. Dnes si už môžeš vyberať z bohatej škály produktov, od klasických predelovacích mriežok až po krabičky, čo vyzerajú ako makarónky. Tieto sme našli napríklad tu.

Ružové škatule na poličke v skrini s nápismi.

Zdroj: http://inmyownstyle.com/2015/06/decorative-free-printable-labels-for-organizing.html

Krabice

Vlastníš bohaté vyšívané šaty, veľké róby, či šaty posiate ťažkými aplikáciami? Takéto veci skladujeme zásadne preložené v hodvábnom papiery a poskladané v krabici. Poslúžia aj na skladovanie klobúkov, šálov, rukavíc alebo čiapok.

Plátené vrecko so zlatými bodkami.

Vrecúška

Na jemné materiály ti najlepšie poslúžia vrecúška. Ľahko ich kúpiš v obchode a rovnako ľahko si ich vyrobíš aj sama. Hodvábne tielka, čipková bielizeň a silónky by sa mali uskladňovať zásadne vo vrecúškach, aby nedošlo k ich zatrhnutiu a znehodnoteniu.

Vrecká na pranie

Keď už veci uskladňuješ ako sa patrí, mala by si k svojim veciam pristupovať profesionálne aj pokiaľ ide o ich ošetrovanie. Najlepšie je používať špeciálne vrecká určené na pranie. Vlnené svetre, podprsenky, jemné pančuchy či blúzky, všetko pekne osobitne uložíš do vreciek a spolu šupneš do práčky na jemné pranie (ak sú to samozrejme veci, ktoré do práčky šupnúť môžeš).

Viac inšpirácií nájdeš na našom pintereste v zložke Garment storage.